LATEST ARTICLES

Edhe një shtet tjetër i BE’së del kundër ushtrisë së Kosovës

Përderisa formimi i ushtrisë së Kosovës është mirëpritur nga disa vende, ka pasur dhe vende që janë shprehur kundër. Një vend tjetër që është deklaruar...

22 vite në karrocë… historia e shqiptarit që mban në këmbë...

52 vite luftë për të jetuar, për tu shkolluar dhe për t`ja dalë mbanë me dinjitet. Kjo është historia e Trifon Kushtës nga Elbasani, i...

Oficerja shqiptare në armatën zvicerane uron Ushtrinë e Kosovës (FOTO)

Kaltrina Azizi me rastin e formimit të ushtrisë së Kosovës, ka uruar gjithë qytetarët për këtë ditë historike, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” Njëherit...

NATO ndez motorët, së shpejti bazë ushtarake në Shqiptari

NATO ka nisur lëvizjet për të ngritur bazën e saj ushtarake në Kuçovë. Ditën e djeshme zëvendëssekretarja e Përgjithshme e Aleancës së Atlantikut të...

Aida vesh pallton më të bukur, të gjatë deri në fund...

Këngëtarja kosovare Aida Doҫi u bë e njohur fal këndimit ‘live’ që është mjaftë i rrallë kohëve të fundit, shkruan ORAinfo. Tani Aida realizon projekte...

Flamuri i Kosovës shfaqet në Shtetin në fund të Botës

Në Hangzhou të Kinës janë zhvilluar garat për Kampionatin Botëror të Notit, e me këtë rast aty nuk ka munguar as flamuri kombëtarë i...

Familjarët e atyre që ia bënë të keqen Selës marrin 700.000...

Firma familjare e deputetit të përjashtuar të VMRO-DPMNE-së, Krsto Mukovski ka përfituar një tender prej 700 mijë eurove për të kryer shërbime për një...

Linda intervistohet nga Specialja, akuzohet për krime të rënda muzikore

Siç pati njoftuar PamPress si mediumi më i lexuar në Ballkan, këngëtarja e mirënjohur Linda Morina është ndër personat e parë që ka pranuar...

Çfarë tha mbrëmë Ramush Haradinaj që i preku të gjithë në...

Ramush Haradinaj ka mbajtur një fjalim tepër emocionues mbrëmë në ceremoninë e transformimit të FSK-së në Ushtri të Kosovës. Ai mori duatrokitje të forta gjatë...

A kanë mospajtime “Gjarpri” dhe “Rambo”?

Kohën e fundit duket se janë ftohur raportet ndërmjet Presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj.Shkaku i “mospajtimeve” vjen nga deklarimet e Thaçit për...