JETA:

Conor Anthony McGregor ka lindur në Crumlin, Dublin më 14 korrik 1988, biri i Tony dhe Margaret McGregor.

Ai u rrit në Crumlin dhe mori pjesë në shkollat Gaelscoil dhe Gaelcholáiste në nivelin fillor dhe të mesëm në Coláiste de híde në Tallaght, ku ai gjithashtu zhvilloi pasionin e tij për sport, duke luajtur futboll në ekipin e shoqatës.

Në rininë e tij, ai luajti futboll për Lourdes Celtic Football Club. Në moshën 12-vjeçare, McGregor gjithashtu filloi boks në Crumlin Boxing Club. Në vitin 2006, McGregor u zhvendos me familjen e tij në Lucan, Dublin, duke ndjekur Gaelcholáiste Coláiste Cois Life.

Pas kësaj, ai filloi të punoj si hidraulik. Ndërsa në Lucan, ai u takua me luftëtarin e së ardhmes të UFC Tom Egan dhe ata së shpejti filluan të stërviteshin artet marciale të përziera (MMA) së bashku.
McGregor pati një jetë të vështirë skamnore, derisa nënshkroi një kontratë me MMA.

JETA PERSONALE:

McGregor ka dy motra, të quajtur Erin dhe Aoife. Ai ka qenë në një marrëdhënie me të dashurën e tij, Dee Devlin, që nga viti 2008.

Fëmija i tyre i parë, Conor Jack McGregor Jr, ka lindur më 5 maj 2017. McGregor e kupton gjuhën irlandeze dhe e flet në një farë mase.

McGregor shpesh trajnon në palestrën Mjölnir në Rejkjavik, së bashku me shokun e UFC Gunnar Nelson. Ai ka deklaruar se nuk i përmbahet ndonjë rituali ose paragjykimeve para luftës sepse ai beson se ato janë “një formë frike”.
Karriera:

Ai ishte kampion i Ultimate Fighting Championship (UFC) në peshat e lehta. Ai gjithashtu ka konkurruar në peshat e lehta në artet marciale të përziera (MMA), dhe peshave të lehta në boks. Që nga 8 tetori 2018, ai është numri 8 në renditjen e pundit të UFC.

McGregor filloi karrierën e tij të MMA-së në vitin 2008 dhe, në vitin 2012, ai fitoi të dy Kampionatet e Cage Warriors Featherweight dhe Lightweight, duke mbajtur të dy titujt njëkohësisht para se të nënshkruante me UFC. Në vitin 2015, në UFC 194, ai mundi José Aldo për kampionatin UFC Featherweight me anë të nokautit trembëdhjetë sekonda në raundin e parë, që është fitorja më e shpejtë në historinë e luftës së UFC-së, transmeton Periskopi.

Pasi mposhti Eddie Alvarez për kampionatin e peshave të lehta në UFC në UFC 205, McGregor u bë luftëtar i parë në historinë e UFC-së që fiton dy tituj njëkohësisht të peshave të ndryshme.

McGregor filloi karrierën e tij profesionale në vitin 2017 në boks. Në debutimin e tij në boks, ai u mund nga Floyd Mayweather Jr.

Irlandezi është njeriu më i paguar në historinë e MMA. Ai përfiton më shumë se sa çdo luftëtar tjetër nga PPV, që ka të bëjë me shikimin e ndeshjeve.

Një fakt interesant është se atij i pëlqen edhe muzika shqiptare.
Conor McGregon e tregon më së miri se sa duhet punuar në jetë për të arritur suksese të mëdha. Ai ka hapur tashmë edhe një markë të tijën që quhet ”August McGregor”. Ka marrëveshje me Beats by Dre, Monster Energy, Reebok dhe Bud Light, të cilat i sjellin përfitime milionash.

”Këtu nuk ka talent. Këtu ka punë të madhe. Është një obsesion”, është njëra nga thëniet e famshme të tij.

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here