Tetovë, 2 dhjetor – “Inc!denti i armat0sur që ndodhi në Tetovë kryesisht në sheshin Iliria” para disa ditëve ku dy grupe kanë gjuajtur me “armë” pas njëra tjetrës duket se po merr epilog përfundimi pasiqë Ministria e punëve të brendëshme tashmë ka arrestuar disa persona të involvuar në rastin në fjalë, shkruan Zhurnal.

Në një prononcim për Zhurnal nga SPB Tetovë njoftojnë se nga rasti në fjalë, janë shtatë të arrestuar, katër prej tyre D.M (43) nga fshati Llacë, Xh.R (45) nga fshati Shipkovicë, B.D (45) nga Tetova dhe A.M (37) nga Tetova të cilët më 1 dhjetor janë dërguar para gjykatësit hetues me procedurë paraprake ku është caktuar masë paraburgimi dhe janë dërguar për vuajtje të paraburgimit në Shkup të cilët akuzohen për vepër penale “armëmba7tje” pa leje dhe prishje të rendit publik dhe rrez!kim të jetës, ndërkohë që për disa të tjerë të “arestuar” po vijojnë procedurat gjyqësore.

Ndryshe, MPB është në kërkim të disa personave të tjerë të dyshuar si të involvuar në këtë “incident të armat0sur”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here