Një baba heroik, i cili kërceu jashtë një ballkoni prej 4 metrash për të shpëtuar jetën e djalit të tij, po luftonte për jetën e tij në spital pas plasaritjes së kafkës së tij.

Mjekët nuk mund të besonin se Brad Lewis, 42 vjeç, mbijetoi kur mbërriti në kujdes intensiv.

Babai i dy fëmijëve ishte në shtëpinë e një shoku në Sydney, Australi, të shtunën, më 4 gusht, kur djali i tij 8-vjeçar, Oscar, gjuajti disa plumba të armëve Nerf.

Kur plumbat humbën dhe shkuan mbi ballkonin e katit të parë, Oscar vrapoi për të parë se ku shkuan dhe humbi ekuilibrin e tij, sipas një faqe GoFundMe të ngritur për të mbështetur familjen, transmeton lajmi.net.

Brad e pa atë që po ndodhte dhe doli për të kapur djalin e tij, por shpejtësia dhe pesha e tij i bartën dy prej tyre mbi ballkon, duke rënë drejt betonit poshtë.

Babai i guximshëm – një ish-oficer i ushtrisë dhe zhytës i detit të thellë – mbështeti Oscarin në gjoks dhe e mbajti atë shtrengueshëm rreth tij duke marrë forcën e plotë të ndikimit mbi kokën e tij.

“A janë fëmijët në rregull? Mos lejo që ata të më shohin kështu”, tha Bradi tek miku i tij Beau pasi ai ra për toke pa vetëdije.

Brad pësoi plagë të mëdha në kokë dhe në qafë – plasja e kafkës së tij të hapur, duke tronditur trurin e tij dhe duke thyer rruazat e tij C6.

Shërimi i tij pritet të zgjasë edhe për gjashtë deri në 12 muaj dhe tani është zhvendosur nga ICU në departamentin e traumave të kokës.

Oscar u dërgua në të njëjtin spital dhe që atëherë është liruar, por është akoma në shok dhe shërohet ngadalë. /Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here