Featured

Featured posts

22 vite në karrocë… historia e shqiptarit që mban në këmbë familjen me 5...

52 vite luftë për të jetuar, për tu shkolluar dhe për t`ja dalë mbanë me dinjitet. Kjo është historia e Trifon Kushtës nga Elbasani, i cili edhe pse në një karrocë me rrota ja ka...

Oficerja shqiptare në armatën zvicerane uron Ushtrinë e Kosovës (FOTO)

Kaltrina Azizi me rastin e formimit të ushtrisë së Kosovës, ka uruar gjithë qytetarët për këtë ditë historike, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” Njëherit ajo është edhe shqiptarja e parë e cila është pjesë...

NATO ndez motorët, së shpejti bazë ushtarake në Shqiptari

NATO ka nisur lëvizjet për të ngritur bazën e saj ushtarake në Kuçovë. Ditën e djeshme zëvendëssekretarja e Përgjithshme e Aleancës së Atlantikut të Veriut (NATO), Rose Gottemoeller vizitoi Tiranën, ndërsa zhvilloi një sërë...

Aida vesh pallton më të bukur, të gjatë deri në fund të këmbëve, ja...

Këngëtarja kosovare Aida Doҫi u bë e njohur fal këndimit ‘live’ që është mjaftë i rrallë kohëve të fundit, shkruan ORAinfo. Tani Aida realizon projekte të shumta të cilat gjithmonë rezultojnë të suksesshme. Këngët e saj...

Flamuri i Kosovës shfaqet në Shtetin në fund të Botës

Në Hangzhou të Kinës janë zhvilluar garat për Kampionatin Botëror të Notit, e me këtë rast aty nuk ka munguar as flamuri kombëtarë i Kosovës, shkruan Klan Kosova Pavarësisht faktit se Kina nuk e ka...

Familjarët e atyre që ia bënë të keqen Selës marrin 700.000 euro tender nga...

Firma familjare e deputetit të përjashtuar të VMRO-DPMNE-së, Krsto Mukovski ka përfituar një tender prej 700 mijë eurove për të kryer shërbime për një ndërmarrje shtetërore. Sipas TV24, firma me emrin “Atrium” ka fituar tenderin...

Linda intervistohet nga Specialja, akuzohet për krime të rënda muzikore

Siç pati njoftuar PamPress si mediumi më i lexuar në Ballkan, këngëtarja e mirënjohur Linda Morina është ndër personat e parë që ka pranuar ftesë nga Gjykata Speciale. Madje, këngëtarja nga Llapi edhe u intervistua...

Çfarë tha mbrëmë Ramush Haradinaj që i preku të gjithë në sallë (VIDEO)

Ramush Haradinaj ka mbajtur një fjalim tepër emocionues mbrëmë në ceremoninë e transformimit të FSK-së në Ushtri të Kosovës. Ai mori duatrokitje të forta gjatë fjalimit të tij duke thënë fjalë mjaft të gjetura për...

A kanë mospajtime “Gjarpri” dhe “Rambo”?

Kohën e fundit duket se janë ftohur raportet ndërmjet Presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj.Shkaku i “mospajtimeve” vjen nga deklarimet e Thaçit për korrigjim të kufijve, ide të cilën e ka kundërshtuar Haradinaj.Por...

Pas dasmës së improvizuar të Mimozës me Adrianin, si për inat shikoni çfarë bën...

Seldi konfirmon lidhjen me këtë postim?Prej pak kohësh qarkullojnë fjalë për një marrdhënie më shumë se shoqërore mes Seldi Qalliut dhe Keisi Mejdinit. E tani që lajmi për një projekt të përbashkët muzikor mes tyre...