Featured

Featured posts

Nëse Radojiçiqi flet në Beograd, shumë liderë të Kosovës do të skuqen

Deputeti i Nismës, Milaim Zeka, duke folur për nënkryetarin e Listës Serbe, Milan Radojiçiq, ka thënë se është për keqardhje që një njeri që ai e ka quajtur “kriminel dhe vrasës” të jetë zëri...

Në vend të naftës e mbush BMW-në me Coca Cola, ja çka ndodhi më...

Në vend të naftës e mbush BMW-në me Coca Cola, ja çka ndodhi më pas (VIDEO). Ky person ka bërë një zbulim interesant që nuk është dëgjuar deri më tani. Në vend të naftës ai...

I akuzuari për 27 prillin: Prej fillimit të protestave, ka qenë e ditur se...

Sot në Gjykatën Penale ka vazhduar gjykimi për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Para trupit gjykues sot dëshmoi i akuzuari Stefan Mlladenovski, i cili tha se...

7-vjeçari goditet 62 herë me rrip nga i dashuri i nënës, arsyeja do t’ju...

Raportohet se Kordarell Williams, 27-vjeçar, është i dashuri i nënës së djaloshit të ri, transmeton Express. Në video, ai shihet duke e goditur fëmijën 62 herë në kokë, krah dhe këmbë, gjatë sulmit pesë minutësh...

VIDEO U rrëmbye nga ish-i fejuari, vajza kërkoi ndihmë, gazetari e njoftoi policinë, shpëtohet...

Një vajzë është rrëmbyer mesditën e sotme, por fatmirësisht pengmarrja ka zgjatur vetëm pak minuta, pasi ka ndërhyrë policia. Gazetari i Report Tv Aldo Kozarja, pasi ka parë 20-vjeçaren duke hapur derën e pasme...

Çmimi më i madh i këtij lloji: Përgjigjen saktë në 17 pyetje, momenti kur...

Çmimi më i madh i këtij lloji: Përgjigjen saktë në 17 pyetje, momenti kur kuptojnë se fituan 100,000 funte (Video) Një grup prej katër vetash kanë arritur të fitojnë një çmim prej 100,000 funtesh, çmim...

A është kjo ushtarja më e bukur e FSK’së?

Në rrjetet sociale po qarkullon një fotografi e një ushtareje të Forcave të Sigurisë së Kosovës (FSK). Ajo në këtë fotografi përveç se duket bukur, mban edhe një automatik, derisa pozicionohet për “të shtënë”.

As Shesheli as Serbia smund ta ndalë, Bashkimin kombëtar deri në vitin 2025.

Për herë të parë kryeministri Edi Rama ka prezantuar idenë e një projekti për bashkim kombëtar mes Shqipërisë dhe Kosovës. Gjatë fjalës së tij në mbledhjen me dy qeverive në Pejë, Rama i bëri ftesë...

A e konsideron Milaim Zeka veten ‘katunar’ a ‘qytetar’? Ja si përgjigjet ai?

Deputeti i Kuvendit të Kosovës njëherësh edhe anëtar i partisë së Nismës për Kosovë Milaim Zeka, ishte pjesë e një intervistë të shkurtër së fundi, shkruan GazetaBlic.Deputeti, tregoj disa gjëra për vetën e tij...

PROTESTUESI NGA DIASPORA: DREJTËSIA NË KOSOVËN SHAJZE MIT BLOEMEN

Ndër protestuesit e sotëm kundër prokurorëve të lidhur me politikën (hehehehe cfare akuze e dëgjuar me vite) ishin edhe qytetarët kosovarë që jetojnë jashtë vendit. Shumë prej tyre zyrtarisht i njohim si shaca e...