fbpx

Featured

Featured posts

Ramë Lahaj u përgjigjet mediave serbe: Ne jemi shumë, gati për ta mbrojtur vendin...

Në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, tenori i famshëm nga Istogu, Ramë Lahaj lansoi projektin e tij muzikor “Rrjedh në këngë e ligjërime”, ndërsa këtë e bëri përmes një videoklipi fantastik, ku në...

Noizy në një lidhje dashurie me modelen serbe? Ja e vërteta…

Reperi shumë i njohur dhe i dashur për publikun shqiptar, Noizy, është një ndër personazhet më të komentuar në media e rrjete sociale, ku tërheq vëmendjen me jetën luksoze e makinat super të shtrenjta. Pak...

Edhe pse 51 vjeçare Mihrije Braha nuk ndalet shtatzëne? (Video)

Ditën e sotme Mihrije Braha bëri konfuz ndjekësit e saj me një fotografi të publikuar ku shihet me barkun e fryrë, shkruan GazetaBlic. E veshur me një fustan të gjatë, ngjyrë ari, i dizejnuar dhe...

Simeone feston në mënyrë të shëmtuar golin e Atletikos ndaj Juventusit (VIDEO)

Atletico Madridi e fitoi ndeshjen e parë ndaj Juventusit në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve. Golat për skuadrën nga Wanda Metropolitano i shënuan Jose Maria Gimenez (79′) dhe Diego Godin (83′). Por, paska bukurin...

Gjiko s’bëhet i gjallë për lindjen e djalit, por këtë ja bëjnë ELITA ME...

Gjiko dhe Elita sot u bënë prindër për herë të parë. Lajmin për lindjen e dha nëna e Gjikos e cila tregoi se është bërë gjyshe e një djali, përcjell ORAinfo. Mirëpo, deri më tani nuk...

Artistja e famshme i jep fund fejesës

Lady Gaga dhe i fejuari i saj, Christian Carino i kanë dhënë fund fejesës së tyre, lajm ky i konfirmuar ekskluzivisht për PEOPLE, shkruan people transmeton lajmi.net. “Kjo thjesht nuk funksionoi. Marrëdhëniet ndonjëherë përfundojnë,...

Këngëtarja shqiptare ‘mbulohet’ me para në një dasmë shqiptare

Bakshishet nuk janë një gjë e jashtëzakonshme kur bëhet fjalë nëpër dasma shqiptare Por, duket se fatlumja kësaj radhe e këtyre bakshisheve ishte pikërisht një këngëtare me emrin Fatlume. Këngëtarja Fatlume Popovci ishte në një dasmë...

E pabesueshme, shqiptarët nuk duan bashkimin me Shqipërinë, 48% thonë JO

Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA) ka publikuar sot raportin “Zëri i Popullit rreth finales së madhe ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”. Të gjeturat e këtij raporti tregojnë se a duan shqiptarët të...

“Duhet të jetë katolik, të jetë mirë me lekët, të më qerasë”, mbesa tregon...

Një 21 vjeçare ka treguar rregullat që gjyshi i saj ka për të dashurin e saj të ardhshëm. Amie McHugh ndau në Twitter një foto ku tregonte mesazhin që i kishte dërguar gjyshi i saj...

Serbia në shok: Franca, Gjermania, Italia, SHBA dhe Britania e Madhe po e mbështesin...

Britania e Madhe në një takim të fundit të përfaqësuesve të vendeve të Kuintit (Franca, Gjermania, Italia, Shtetet e Bashkuara dhe Britania e Madhe) penguan miratimin e një përfundimi për heqjen e taksës nga...