fbpx

Featured

Featured posts

Përse qan një grua?

Një djalosh i vogël e pyeti nënën e tij, “Pse po qan?” “Sepse kam nevojë” tha ajo. “Unë nuk e kuptoj,” tha ai. Nëna e tij e përqafoj atë dhe tha, “Ti nuk do ta kuptosh asnjëherë.” Më...

Deputetja Shqiptare nuk dëgjoi burrin e saj jepë dorheqje

 Monika Kryemadhi nuk dëgjon Ilir Metën dhe jep dorëheqje. DOKUMENT A veproi drejt?  Monika Kryemadhi nuk dëgjon Ilir Metën dhe jep dorëheqje. DOKUMENT A veproi drejt?  Monika Kryemadhi nuk dëgjon Ilir Metën dhe jep dorëheqje. DOKUMENT A veproi drejt?  Monika...

Çfarë i bëri ish të dashurës për 3 vite radhas do ju lë pa...

Çdo ndarje është e dhimbshme dhe jo të gjithë e përjetojnë njësoj. Dikush fshinë çdo kontakt, dikush lutet për t’u ribashkuar, e ndërsa rasti i këtij djali është paksa më i veçantë. Ai për tre...

Arre*stohet ish Kryeparlamentari i Maqedonisë Trajko Veljanovski

Sot në mbrëmje është prangosur ish kryeparlamentari Trajko Veljanovski. Veljanovski jozyrtarisht është i dyshuar për ko-organizimin e ngjarjes së tmerrshme të 27 Prillit. Prangosja e deputetit aktual të VMRO-DPMNEsë, Veljanovskit, ndërlidhet me natën e tmerrshme, rrjedhimisht...

Arreestohen Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

Arreestohen Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski Arreestohen ish kreu i Kuvendit Trajko Veljanovski dhe ish ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Arreestimi i tyre ka të bëj me ngjarjet e dhuunshme në Kuvend me 27 prill. Për...

Bukuroshja shqiptare: Nëse je shqiptar, eja në Novi Pazar, Sanxhaku është i yni!

Eja në Sanxhak dhe mburru se je shqiptar! Amina Nuroviqi është qytetare e Sanxhakut. Me mburrje thotë se është shqiptare. Por, në Sanxhak të jesh shqiptar nevojitet trimëri e guxim. Sipas saj, nuk është aspak e...

Vuçiqi për taksen: O te mjerë, do ju djegim përsëri sikur ne vitet e...

O te mjerë, do ju djegim përsëri sikur ne vitet e 99-ta, 5 dit afat i keni, përndryshe do e.. Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se eshte shum i irrituar qe Kosova ka...

Gjermania Jep Lajmin E Shumë Pritur Për Kosoven: Mbështesim Fushqishem Liberalizimin E Vizave Për...

“Një përkrahës i madh i Kosovës, nga i cili pranova konfirmimin e mbështetjes së shtetit gjerman për liberalizimin e vizave dhe rrugën europiane të vendit. Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret për të lëvizë...

Dieta me vezë të ziera, humbni 10 kg në vetëm 14 ditë

Kjo eshte nje diete shume efektive nese doni të humbisni peshë shpejt. Por ka disa rregulla të tjera që ju duhet t’i dini: Nuk ka ushqime të konservuara. Asnjë pije me sheqer apo alkool. Kripë dhe sheqe...

E pash Burrin ne hotel me nje 18 vjece nkrah, e hypi ne kerr…

Mirmbrama, fillimisht ju falemderit qe po ndihmoni duke i publiku storjet e gjith atyne qe kan probleme ne jeten evet.. Jam nji vajz nga Drenasi dhe jam martu koxha e re i kom bo 20...