fbpx

Featured

Featured posts

Serbia nis hakmarrjen: Bllokon rrugët për të gjitha mallrat evropiane që kanë destinacion Kosovën

Serbia ka marrë vendim që të gjitha mallërat evropiane që kanë destinacion Kosovën dhe anasjelltas të mos lejohen të qarkullojnë rrugëve të saj. Vendimi ka hyrë në fuqi në ora 00:00, të mëngjesit të sotëm....

Erdogan për Soros: Një mashtrues, përçarës, financues i trazirave…

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan akuzoi George Sorosin për ndihmën që i ka dhënë një filantropi të burgosur turk që përballet me akuza për përmbysjen e qeverisë turke, duke e përshkruar miliarderin amerikan...

Ramush Haradinaj i dërgon mesazh Merkelit, ka një porosi..

Ramush Haradinaj i dërgon mesazh Merkelit, ka një porosi (VIDEO) Vendimi i Qeverisë së Kosovës për t’ia rritur taksën Serbisë dhe Bosnjës dhe Herzegovinës për rritje totale. Qeveria e Kosovës sjelli vendimin e ri duke i’a...

Ky është kosovari i parë që behet serb vetëm për.. Bile fton edhe shqiptarët...

Ky është kosovari i parë që behet serb vetëm për vizë. – Në ditet e fundit kreret e shtetit serb deklaruan se janë të gatshë tu japin dokumenta të gjithë kosovarve që dëshirojn të...

Kush është fitues nga lufta tregtare Kosovë – Serbi?

Për shkak të vendimit të qeverisë Kosovare që të vendos taksat 100 për qind të importit të mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina në Kosovë, pritet që disa produkte të shtrenjtohen. Kjo përfshirë...

Shkrute Gashi tallet me shaminë, ja çfarë foto poston.

Shkurte Gashi është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Ajo njihet për këngët e saj të bukura si dhe të kënduarit live. Pos për këto, Shkurta karakterizohet edhe për bukurinë dhe elegancën e...

BIZNESMENI I FUQISHËM QË DYSHOHET PËR VRASJEN E BUJSHME TË IVANOVIÇIT

Burime të policisë së Kosovës thanë për rrjetin investigativ BIRN se Milan Radoiçiç, biznesmeni i fuqishëm i konsideruar si mbajtësi i vërtetë i pushtetit në veriun e Kosovës, është i dyshuar për vrasjen e...

The train on K9 duty with LAPD’s finest📸👮🏽‍♂️ My boy put in a long...

The brindle-patterned dog was a stray rescued from the streets in South Carolina, according to WTFX. That was in 2015, and she was 3, WPDE reported.But Wildflower was wearing out her foster parents, Metro...

A është kënga e re e Mimozës dedikim për Seldin?

Mimoza Shkodra duket se e ka kaluar fazën më të vështirë të ndarjes nga Seldi. Kënga më e fundit është “Mu ma le fajin”, duke bërë që Mimoza t’i qëndrojë besnike stilit të...

Seriali turk më i kushtueshëm i të gjitha kohërave vjen në ekranin shqiptar

Seriali turk më i kushtueshëm i të gjitha kohërave, i cili pasqyron jetën dhe triumfin e Sulltan Mehmetit, i pari sulltan që pushtoi “zemrën e botës”, nis transmetimin premierë në Tv Klan në muajin...