Pas dasmës së improvizuar të Mimozës me Adrianin, si për inat...

Seldi konfirmon lidhjen me këtë postim?Prej pak kohësh qarkullojnë fjalë për një marrdhënie më shumë se shoqërore mes Seldi Qalliut dhe Keisi Mejdinit. E tani...

Pash Zotin kqyrne qka i komentojn shqiptart Vuqiqit

Presidenti serb, Aleksander Vuçiq sot ka dal në një konferencë para mediave ku ka folur rreth formimit të Ushtrisë së Kosovës. Por, postimi i tij...

Operacion blic! Turqia zyrtarisht nisi operacionin ushtarak në lindje të Eufratit

Forcat e Armatosura të Turqisë sot në ora 02:00 me orën lokale turke (23:00) filloi operacionin kundër grupeve terroriste YPG/PKK ne veri të Sirisë,...

Djali i cili tha nuk shkoj në Xhami Babës se atje...

Nuk shkoi dot në xhami "Mendjet superiore, diskutojnë ide ato mesatare, ngjarje. E mendjet e vogla, merren me punët e të tjerëve.” Eleanor Roosevet “Nuk shkoj dot...

Basha për pak sa nuk rrëzohet. Rama tallet në Instagram: “Po...

Kryeministri, Edi Rama, ka reaguar pas incidentit që pati në përfundim të fjalës së tij tek Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Rama ka...

GJYKATA MERR VENDIM PËR BURDUSHIN

Mjeku popullor, Hysri Peçani i njohur si “Burdushi”, gjendet nën masën e paraburgimit qe 30 ditë, nën dyshimin për 4 vepra penale, ushtrim i...

Propaganda serbe se Kosova do ta përdorë ushtrinë kundër …

Sipas Haradinajt Ushtria e Kosovës është moderne, multietnike dhe është rritur bashkë me partnerët tanë NATO-n e KFOR-in Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka...

Pas ‘përplasjes’ së ashpër me Majkun, Majlinda bën këtë ndryshim në...

Majlinda Zeka u bë e njohur për publikun si e dashura e reperit kosovar, Majk. Nga kjo lidhje, Majlinda dhe Majku kanë një djalë të...

Dy vajzat e torturuara nga Serbët bëhen me shtëpi të re

Historia e dy vajzave jetime, që u adoptuan pastaj mbetën në mes të katër rrugëve preku çdo zemër që dëgjoi historinë e tyre. Edhe...

E tepron Zaevi, kërkon që Kosova të heqë taksat për produktet...

Pasi është shprehur kundër Ushtrisë së Kosovës, kryeministri maqedonas ka kërkuar që Kosova të heqë taksat për produktet serbe. Kryeministri maqedonas bëri thirrje për të...