Thaçi: Do ta ndjek rrugën Rugoviane, kam filluar të pijë uiski,...

Pas vizitës së presidentit të ri të Kosovës, Hashim Thaçi, në selinë e shenjt në Vatikan, është zgjidhur dilema se cila nga partitë, fraksionet...

Shkaktohet Prej Celularit, Kjo Është Sëmundja E Fundit Që Po Prek...

Një grup shkencëtarësh nga Hong Kongu kanë tronditur botën me studimin e tyre. Ata pretendojnë se kanë një zbuluar një sëmundje të re, e cila...

Përse qan një grua?

Një djalosh i vogël e pyeti nënën e tij, “Pse po qan?” “Sepse kam nevojë” tha ajo. “Unë nuk e kuptoj,” tha ai. Nëna e tij e...

Deputetja Shqiptare nuk dëgjoi burrin e saj jepë dorheqje

 Monika Kryemadhi nuk dëgjon Ilir Metën dhe jep dorëheqje. DOKUMENT A veproi drejt?  Monika Kryemadhi nuk dëgjon Ilir Metën dhe jep dorëheqje. DOKUMENT A veproi drejt?  Monika Kryemadhi...

Çfarë i bëri ish të dashurës për 3 vite radhas do...

Çdo ndarje është e dhimbshme dhe jo të gjithë e përjetojnë njësoj. Dikush fshinë çdo kontakt, dikush lutet për t’u ribashkuar, e ndërsa rasti i...

Arre*stohet ish Kryeparlamentari i Maqedonisë Trajko Veljanovski

Sot në mbrëmje është prangosur ish kryeparlamentari Trajko Veljanovski. Veljanovski jozyrtarisht është i dyshuar për ko-organizimin e ngjarjes së tmerrshme të 27 Prillit. Prangosja e deputetit...

Arreestohen Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

Arreestohen Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski Arreestohen ish kreu i Kuvendit Trajko Veljanovski dhe ish ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Arreestimi i tyre ka të bëj...

Bukuroshja shqiptare: Nëse je shqiptar, eja në Novi Pazar, Sanxhaku është...

Eja në Sanxhak dhe mburru se je shqiptar! Amina Nuroviqi është qytetare e Sanxhakut. Me mburrje thotë se është shqiptare. Por, në Sanxhak të jesh...

Vuçiqi për taksen: O te mjerë, do ju djegim përsëri sikur...

O te mjerë, do ju djegim përsëri sikur ne vitet e 99-ta, 5 dit afat i keni, përndryshe do e.. Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç,...

Gjermania Jep Lajmin E Shumë Pritur Për Kosoven: Mbështesim Fushqishem Liberalizimin...

“Një përkrahës i madh i Kosovës, nga i cili pranova konfirmimin e mbështetjes së shtetit gjerman për liberalizimin e vizave dhe rrugën europiane të...