Duel historik: Njihuni me dy gjigantët e planetit që do përballen...

Përgatituni për të parë një spektakël të vërtetë, sepse dy prej njerëzve më gjigantë në planet, do të përballen me njëri-tjetrin. Së shpejti një ndeshje...

Mijalkovi ka menduar të shesë gjithë pasurinë dhe të ikë nga...

Shkup, 21 nëntor – Prona në Çeki e e ish-shefi të policisë sekrete Saso Mijalkov i rrit rrethanat që ai të arratiset, duke e...

Gjermania vendos kushte më të lehta për vizat e punës

Vitet e fundit është rritur ndjeshëm numri i shqiptarëve të cilët detyrohen të shkojnë dhe të kërkojnë punë në Gjermani, qoftë përmes azilit apo...

Mogherini: Menjëherë hiqni taksën ndaj Serbisë, sepse…

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që menjëherë të hiqet taksa prej 100 për qind për...

Arabia Saudite shndërrohet për herë të parë në histori në ‘det’...

Arabia Saudite ballafaqohet me përmbytje të mëdha në muajin e fundit. Në gjithë këtë mbretëri kanë vdekur së paku 30 persona, kanë kumtuar autoritetet...

Drini Zeqo poston foto me Dua Lipën, por vemendjen e merr...

Dua Lipa padyshim është një nga këngëtaret shqiptare më të njohura në të gjithë botën.Ditën e djeshme shumë të famshëm shqiptarë u mblodhën në...

Arabët ndërtojnë spitalin në Kosovë me e rreth 10 mijë metra...

Vëllezërit Arabë ndërtojnë spitalin në Prishtinë me e rreth 10 mijë metra katrorë, miliona investime Ministri kosovar i shëndetit, në llogarinë e tij zyrtare ka...

Kosova ja ngul Serbisë 100% taksa

Kosova ja ngul Serbisë 100% taksa Indeksonline mëson se pas pak Qeveria e Kosovës pritet të marr vendim që masa për produktet e Serbisë nga...

Berisha: Edi Rama ka gisht në arratisjen e Gruevskit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar mbrëmjen e mbrëmshëm në emisionin ‘5 pyetje nga Babaramo’ edhe arratisjen e Nikolas Gruevskit nga Maqedonia në Shqipëri, Mal...

Zbulohet këngëtarja shqiptare të cilës Burdushi i kishte thënë se do...

Prokuroria Themelore e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj mjekut popullor, Hysri Peqani, i njohur si Burdushi për mashtrim.Ka shumë njerëz, të cilët kanë shkuar...