Rama: Pa Erdoganin nuk do kishim “Air Albania”

Avioni i parë i “Air Albania”, kompania e parë ajrore shqiptare, u ul pasditen e së premtes në aeroportin e Rinasit, Airbus 319, që si stemë ka flamurin shqiptar.

Fluturimet e para do të jenë drejt Stambollit, ndërsa “Air Albania” do të ketë destinacione të tjera në qytetet kryesore europiane si Roma, Londra apo Milano.

Në qershor të këtij viti, qeveria nisi procedurat për krijimin e shoqërisë “Air Albania”.

Pa iniciativën dhe mbështetjen bujare të presidentit Erdogan s’do ishin këtu. Aman pas marrjes së vendimit rruga s’ka qenë e lehtë.”, tha Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here