Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli po qëndron në një bazë amerikane ku po sheh nga afër pajisjet që Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’ia dhurojnë FSK’së gjatë fazës tranzitore.

Kadri Veseli ka rikonfirmuar sonte sërish nga baza amerikane se FSK do të votohet më 14 dhjeyor dhe për këtë ai ka thënë se ska kthim mbrapa dhe se Kosova e ka mbështetjen e plotë të aleatit të përhershëm – SHBA.

Veseli ka thënë se FSK do të jetë faktor paqe në rajon dhe do të jetë aleate e NATO-s nëpër misionet e paqeruajtëse në botë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here